Натурална козметика за лице
Как да разберете какъв тип кожа на лицето имате?
За начало понятието „тип кожа“ е морално остаряло. Сега козметиците и дерматолозите говорят за „състоянието на кожата“, което означава, че „типът“ не е вечен и „състоянието“ може да се промени. Въпреки това, повечето козметични марки използват тази дума в класификацията на своята козметика, защото купувачите са свикнали с „типовете“ на кожата и те са по-ясни.
Идентифицирането на мазна кожа на лицето е лесно. Най- простият тест за съдържание на мазнини е обикновена хартиена салфетка. Разгънете я, притиснете към лицето за 5 секунди, притиснете към скулите, брадичката, Т-зоната, след което я махнете от лицето и погледнете.
Мазна кожа на лицето – ако по цялата салфетка има тъмни мазни петна, тогава кожата на лицето определено е мазна,
Комбинирана кожа на лицето – ако е само в Т-зоната, тогава е комбинирана кожа.
Нормалната здрава кожа в Т- зоната също има лек блясък, но върху салфетката ще видите само едва забележима следа от себум – салфетката ще стане леко сива и няма да се напои. При суха кожа салфетката ще остане снежнобяла.

Комбинацията от „интензивно мазна Т-зона с възбудена мастна жлеза и пресушени участъци по скулите и брадичката“ означава, че имате цял набор от проблеми.
Сухите участъци по кожата на лицето показват, че на тези места нещо не е наред или със мастната жлеза (там има оскъдни количества от тях), или на тези места защитната липидна бариера започва да се разрушава и трябва да обърнете внимание на грижите за хидратация на кожата на лицето и вашето хранене.
Твърде мазна Т-зона сигнализира, че нещо действа твърде силно върху мастната жлеза.
Твърде мазна Т-зона. Какво да правя с такава кожа?
/Разглеждате за мазна кожа на лицето т.1,2,3 и 4//
Типове кожа на лицето
Има четири основни състояния на кожата на лицето -нормална, комбинирана, мазна, суха. Тези думи обикновено описват количеството себум върху кожата. Има и два термина, които могат да бъдат добавени към всеки от тези четири типа – „проблемна“ и „чувствителна“.
При „проблемна“ кожа на лицето има наличие на възпаление, пъпки (акне) и комедони (запушени пори).
„Чувствителната“ кожа на лицето се характеризира с необичайно бърза реакция- зачервяване при досег с вода, студен вятър, козметика и при леко докосване.
Всичко е просто, но много често от момичетата можете да чуете следната фраза:
-„не разбирам каква кожа имам! Тя изглежда мазна, но в същото време има постоянно усещане за сухота! Каква е? Мазна ли е или суха?”
Има едно често срещано състояние на кожата — дехидратирана. Но от приятелка или съседка няма да чуете този термин. Ще ви кажат „имам суха кожа“. Проблемът е в ежедневната употреба на думата „суха“ кожа – означава две различни състояния – “ обезмаслена“ и „дехидратирана“. И ако „обезмаслената“ кожа е едновременно и „дехидратирана“, тогава „дехидратираната“ кожа може да бъде „мазна“ или „комбинирана“.
Дехидратирана кожа на лицето
Нека започнем с най- неуловимото състояние- „дехидратирана“ кожа на лицето. В горния рогов слой на кожата има много специфична смес от мазнини или, както се казва в специализираната литература — липиди, които запазват влагата в този рогов слой. Те имат своето име- липидна бариера на кожата, защитна липидна бариера, хидролипидна бариера, бариерен слой на кожата — можете да намерите различни имена, но всички те означават едно — тънък слой кожа с много важна роля. Основната задача на този липиден слой е задържането на вода в кожата ни.

Липидите, от които е изграден кожният слой, имат свойството да отблъскват водата. Благодарение на тях можем да се къпем във вода и да не натрупваме излишни килограми. И този слой забавя изпаряването на водата от вътрешните слоеве на кожата. Ние пием вода, тя влиза през кръвоносната система в кожата, част отива в лимфата и се екскретира през бъбреците, а част се изпарява през кожата.
Докато защитата на кожата ни е добре, тя пропуска много малко количество вода. Но ако е повредена, тогава започва много силно изпаряване на влага и кожата постоянно изсъхва. В резултат имаме постоянно усещане за сухота и стягане и искаме да намажем кожата с нещо мазно.
Външно това състояние на кожата може да се прояви като фино набръчкана мрежа дори в ранна възраст, а може би не. Всичко зависи от омазняването и дебелината на кожата, така че това „постоянно желание за овлажняване на кожата“ ще бъде най -доброто ръководство.
Звучи ли ти познато? Тогава спешно трябва да се заемеш с възстановяването на този слой на кожата.
Какво да правим с дехидратирана кожа на лицето
- Спрете измиването на кожата със силни повърхностноактивни вещества, които отмиват липидите от кожата. Ако обичате да измивате кожата „до скърцане“, което означава, че сте отмили целия себум от кожата и сте стигнали до мазнините в липидните слоеве. Използвайте Хидрофилно масло за почистване на лицето вместо гелове!
- Спрете да използвате пилинг продукти всеки ден. Ексфолирането, разбира се, е необходимо, но ако изтъркате напълно роговия слой, липидният слой ще стане много тънък и ще позволи на влагата да се изпарява.
- Спрете да използвате мазни продукти за лице. Колкото и невероятно да е,“благодарение“ на тях кожата ви не може да изгради нормална липидна бариера. Слоят става или много тънък, или липидите се образуват с неправилна форма. Във всеки случай това води до загуба на влага.
- Започнете да използвате козметика за възстановяване на бариерния слой. Това трябва да бъдат подхранващи кремове и серуми с физиологични липиди – фосфолипиди и серамиди. В такива козметични продукти тези липиди вече са подготвени за кожата и трябва само да ги поставите на място.

Сухата и дехидратирана кожа на лицето. Какво да правим?
При сухата и дехидратирана кожа ба лицето, за да приключим най-накрая темата за мастната жлеза. Ако кожата стане суха, мастната жлеза почти спира да произвежда себум, това е причина да помислите за здравето си и да обърнете внимание на следните точки:
- Прегледайте диетата си. Много често това е ясен знак за липса на Омега-3, витамин D или дори цял комплекс от витамини и минерали. Това се коригира чрез хранене и подходяща козметика.
- Направете тест за женски полови хормони и хормони на щитовидната жлеза. Това може да бъде един от симптомите на неизправност в ендокринната система. Тук козметиката може само да облекчи симптомите, но не може да реши проблема напълно и безвъзвратно. Вашият избор е козметика с хиалуронова киселина, тъй като се нарушава водното съдържание на кожата.
- Ако кожата ви е такава по рождение или имате атопичен дерматит. Това означава, че кожата ви не може да произвежда самостоятелно някои липиди за изграждане на липидната бариера и дейността на мастната жлеза също се инхибира. Вашият избор трябва да са кремове и козметика с физиологични липиди. Те ще работят за вашата кожа.
Чувствителна кожа на лицето
„Чувствителната“ кожа означава, че имате същите проблеми с липидната бариера. Втората задача на липидната бариера е да не се допускат различни алергени и дразнители в кожата. И ако по някакъв начин сте нарушили целостта и здравината на тази бариера, тогава те много бързо започват да проникват вътре и в големи количества достигат до различни нервни окончания. Кожата веднага ви позволява да знаете за това чрез хиперреакция на топлина и студ, вятър и докосване.
Рядко, но понякога се появява вродена чувствителност. Собствениците на такава кожа имат 10 пъти повече нервни окончания от обикновения човек.
Чувствителната кожа на лицето. Какво да правим?
Ако кожата ви е станала чувствителна, тогава се връщаме към горния списък и започваме да възстановяваме липидната бариера. И не забравяйте, че чувствителната кожа е по -вероятно да бъде дехидратирана.
Кожата на лицето може ли да бъде дехидратирана и мазна едновременно?
Може би! Това означава, че проблемите с мастната жлеза са добавени към проблемите с липидната бариера.
Мазната кожа на лицето. Какво да правим?
- Спрете силно да обезмаслявате кожата и да я миете „докато изскърца“. Много често мазната кожа е дело на ръцете ни. Когато измием напълно себума от кожата, мастната жлеза получава сигнал, че е изчезнал някъде и спешно трябва да започне да възстановява неговото количество. Себумът е неразделна част от хидролипидната мантия на кожата – първата защитна бариера. Следователно, веднага щом измием себума от кожата, мастната жлеза веднага започва да го синтезира. Измиваме го, тя работи, измиваме го, работи още по -усилено – и така, докато кожата заблести, а ние бягаме за лек за мазна кожа.
- Ако сте на възраст от 12 до 18 години, организма произвежда много тестостерон в тялото и мастната жлеза получава команда за ВКЛЮЧВАНЕ. Следователно, на тази възраст най-важното е да държите себе си под контрол и да не се „увличате“ по силните обезмасляващи продукти, защото на 19-20 години хормоните ще се успокоят, но мастната жлеза няма.
- Обърнете внимание на храната си, ако предишните точки са изпълнени. Факт е, че храната с висок гликемичен и инсулинов индекс предизвиква активното образуване на себум. Такива храни предизвикват скокове на инсулин, инсулинът повишава чувствителността на мастната жлеза към тестостерона и тя решава, че пубертетът е започнал отново.
- Потърсете домашен алерген. Мастната жлеза е капризна дама и всъщност не обича малки летливи молекули. Алергените могат да бъдат различни, но като правило тя реагира на нещо със силни миризми – домакински химикали, прахове и омекотители, козметика със силни аромати или парфюм.
Повече за козметиката за МАЗНА КОЖА на лицето вижте в секцията ни козметика за МАЗНА КОЖА на лицето
Нормална и комбинирана кожа на лицето. Няколко думи за тях.
Факт е, че истинската комбинирана кожа с мазна Т-зона и сухи участъци по скулите или по долната челюст не е толкова често срещана, особено в юношеството. Но около 70% от дамите вярват, че имат комбинирана кожа. Това се дължи на фотошоп, който издигна матираната кожа в култ за красота.
Не забравяйте, че нормалната здрава кожа винаги има лек блясък в Т-зоната, защото там има повече мастни жлези, отколкото в останалата част на лицето! Често младите момичета, виждайки този блясък, се определят, като собственици на комбинирана или дори мазна кожа и започват да се борят с нея. Което води до още по -голямо себу отделяне, или чувствителност и дехидратация, или и двете едновременно. Обикновено такава кожа се описва с думите: „Челото и понякога носът блестят, а останалата част от лицето е нормална.“ Ако това е вашият случай, тогава не се притеснявайте много, всичко ще отмине. С възрастта мастната жлеза се уморява да работи и започва да отделя все по- малко себум.
Проблемната кожа на лицето е “хитът” на сезона

Възпаление и запушени пори, акне и комедони, акне и още акне. Те са свързани с две области в кожата – мастната ни жлеза и кожната ни микрофлора.
Акнето и комедоните могат да се появят заедно на една и съща кожа или да отровят живота на собствениците си поотделно.
Акне. Откъде идва акнето и как да се справя с него?
Мастните жлези са много и работят усилено, поради което киселинността на хидро липидната мантия се променя. Вместо рН 5,5, тя става рН 6-7. Поради това бактериите на акнето започват активно да се размножават, които всъщност постоянно живеят върху кожата и изяждат нашия себум. В резултат на това виждаме рязък взрив от пъпки по лицето.

Акне. Какво да направите с този вид кожа и възпаление на лицето?
- Прочитаме раздела за мазна кожа и начините да успокоим бушуващата мастна жлеза. Когато няма излишни мазнини, киселинността на кожата ще бъде наред, микрофлората ще се възстанови сама.
- Използваме хидролати от билки подходящи за типа и нуждата на кожата.
- Използваме серуми за лице със силни антиоксиданти и силни противовъзпалителни свойства, за да намалим възпалението по кожата.
Повече за акнето вижте в секцията ни: Избери козметика при АКНЕ Козметика при АКНЕ
Комедони. Откъде идват комедоните и как да се спасите в тази ситуация?
Комедоните са плътен себум, който запушва канала на мастната жлеза и образува тапа. Понякога те са сами по себе си и ако има пропион бактерия вътре в такъв канал, тогава ще получим пъпка, тъй като освен себум и висока киселинност, тези бактерии много обичат среда без кислород.

Комедони по кожата на лицето. Как можем да помогнем на кожата в тази ситуация?
- Прочитаме раздела за проблемна кожа.
- Търсим дразнител за мастната жлеза.
Често образуването на комедони може да бъде предизвикано от някаква съставка в козметиката или домакинските препарати, към които вашата мастна жлеза е силно чувствителна.
Общият извод е, че за да определите правилно състоянието на вашата кожа на лицето, трябва да разберете как работи и какво може да се обърка в нея.
Надяваме се, че тези, които са прочели тази статия до края, ще се чувстват по-уверени в безкрайния океан от козметика и ще могат да намерят правилната и наистина необходима грижа за себе си!
Натурална козметика за лице – продукти
Как да изберем правилните продукти и каква е последователността в употребата им, за да бъде кожата ни здрава и добре поддържана. Отговори на тези теми ще споделим с вас в редовете по-долу. Продължителността на ефекта след употребата на натурална козметика се дължи на факта, че естествените компоненти участват в метаболизма на кожата, поддържат естествения баланс на епидермиса. Наред с многото положителни ефекти на ръчно изработената натурална козметика, трябва особено да се подчертае анти-стареещия и антиоксидантния ефект. Кремовете за лице имат подмладяващо действие върху зрялата кожа, поддържат естествената й красота и забавят промените свързани с възрастта, като бръчки и загуба на еластичност.
Почистването на кожата на лицето е един от най-важните етапи на грижата за лицето. Необходимо е да се почиства кожата два пъти на ден. Сутрин, защото по време на сън, наред с други функции, кожата отделя себум, който трябва да се отстрани. Вечер, за да се измият остатъците от козметика и вещества, натрупани през деня. Вечерната грижа трябва да се извършва 2 часа преди лягане.
Има различни типове кожа на лицето и за всяка се нуждаете от подходяща грижа и метод за почистване. Комбинираната и мазна кожа на лицето страдат от повишено производство на себум. Те лесно могат да бъдат разпознати по характерния блясък, особено изразен в Т-зоната (нос, чело, брадичка) в комбинираната кожа и върху мазното лице. За такава кожа са подходящи леки текстури, които се измиват с вода, без да нарушават защитната бариера на епидермиса и да водят до прекомерно изсушаване.
При суха кожа на лицето, там липсва себум, т.е. не се произвежда в нужното количество. За да си възвърнете комфорта на кожата на лицето ще помогнат продукти за дълбока хидратация и подхранване.
ИЗМИВАНЕ И ПОЧИСТВАНЕ НА КОЖАТА НА ЛИЦЕТО
Има ли идеално средство за почистване на лице, което ще премахне грима, натрупания себум и мъртвите клетки и ще остави кожата овлажнена? Отговорът е ДА!
Продукта се нарича хидрофилно масло за почистване на лице. Като продукт е относителна новост на българския пазар на натуралната козметика, който вече придобива популярност. То е хипоалергенен продукт, не изсушава кожата и не съдържа алкохол, а натуралните компоненти в неговия състав осигуряват терапевтичен ефект за кожата на лицето.
Хидрофилното масло за лице е подходящо измивно средство за всички типове кожа, особено при чувствителна и склонна към алергични прояви. Маслото на повърхността на кожата действа като прахосмукачка, абсорбира себум и мръсотия. А когато влезе в контакт с вода, то се превръща в бяло мляко, лесно се отстранява от кожата заедно с примесите.
Видове хидрофилни масла за почистване на кожата на лицето:
Натурално хидрофилно масло за почистване на лице за зряла кожа – 100мл
Натурално хидрофилно масло за почистване на лице за суха и нормална кожа – 100мл
НАТУРАЛЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ
НАТУРАЛЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ е мощна концентрация на съставки, които имат в пъти по-силно действие от крем за лице. Серума за разлика от крема за лице, има по-лека текстура и богата формула. Продукта засилва действието на крема за лице няколко пъти, затова се препоръчва да се използват в комбинация. В зависимост от нуждите на кожата можете да изберете серум с анти-стареещ ефект, овлажняващ за избелване. Наричат още серум за лице с дихидрокверцетин – кралят на антиоксидантите. Серум за лице с хиалуронова киселина или често наричан Хиалуронов серум за лице за всички типове кожа с лифтинг ефект е подходящ за употреба след 28 години, когато кожата ни вече не произвежда необходимите за подържане на еластичността вещества. Серумът засилва регенерацията на тъканите, забавя процеса на стареене, подхранва кожата с основните вещества. Вижте предложенията:
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ – ЗАЩО Е ВАЖЕН ЗА КОЖАТА
Употребата на дневен крем за лице, независимо от типа кожа, възраст, сезон, хидратацията е съществена стъпка в грижите. Помагайки на кожата да попълни водния баланс, вие и осигурявате еластичност и гладкост, предпазвате я от преждевременно стареене. Изберете крем, като се фокусирате върху състоянието на кожата.
Нощен крем за лице: Докато спите той работи и го прави много активно. Факт е, че през нощта метаболитните процеси в кожните слоеве се ускоряват и епидермисът става по-податлив на притока от хранителни вещества отвън. Следователно нощния крем е не по-малко важен от дневния. Ефектът му върху кожата при първите признаци на стареене е особено забележим- след сън тя изглежда отпочинала и тонизирана, бръчките стават по-малко дълбоки, а тенът се изравнява.
КРАТКИ НАСОКИ В ИЗБОРА НА КРЕМ ЗА ЛИЦЕ
ОБЕРЕЖЕК – НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ С ПРОБИОТИЦИ Крем за лице при прекомерно омазняване на кожата. Съдържа пробиотици (биолин, лизат лактобацили) и подобрява общото състояние на кожата на лицето и нейната защитна функция. Изключително лек крем за лице, който бързо се абсорбира и премахва възпаление, зачервяване, заличава белезите от акне и кожни несъвършенства.
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЯЛА КОЖА – УНДИНА 30+. Дневен крем за лице с перлен екстракт за ежедневна употреба за кожа след 30 години.
НАТУРАЛЕН ХИДРАТИРАЩ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЛИПОВ ЦВЯТ – Хидратиращ дневен крем с избелващ ефект и естествена UV защита. Облекчава раздразнена и зачервена кожа, успокоява и подобрява тена.
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ СЪС СЕРАМИДИ – Най-доброто средство при много суха и чуствителна кожа на лицето. Серамидите образуват защитната бариера на нашата кожа и са необходимо средство за задържане на влагата в нея.
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ С ЛИКОПЕН – крем за лице на основата на домат. Омекотява и подхранва в дълбочина и с лекота възстановява еластичността на кожата. Ликопенът е най-мощния антиоксидант, който се намира в изобилие в доматите. Ликопен, блокира UV лъчите и подобрява клетъчния метаболизъм. Изключително ефикасен при бързо застаряваща кожа и има противовъзпалителни и успокояващи свойства.
НАТУРАЛЕН НОЩЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ – СМОРОДИНА – Нощен крем за лице с мощни антиоксидантни свойства за чувствителна кожа с намалена защитна функция. Със силните си противовъзпалителни свойства бързо и лесно прониква в кожата на лицето и отстранява акне и белези от пост акне, без да запушва порите на лицето. Забавя процеса на стареене и стимулира регенерацията на клетките.
НАТУРАЛЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ С МАСЛО ОТ СЕМЕНА НА ТИКВА – ПОДХРАНВАЩ, ПРИ ЧУВСТВИТЕЛНА И СКЛОННА КЪМ РАЗДРАЗНЕНИЯ КОЖА – Крема за лице подхранва, възстановява защитната бариера на кожата, елиминира лющенето и сухотата. Подходящ за всеки тип кожа. Богато на фитостероли, „витамини на младостта“ А и Е, омега-3 и омега-6 киселини, тиквеното масло перфектно предпазва кожата от преждевременно стареене, причинено от хормонален дисбаланс или прекомерно излагане на ултравиолетови лъчи.
НАТУРАЛЕН КРЕМ С ЛИФТИНГ ЕФЕКТ ЗА КОЖАТА НА ЛИЦЕТО, ШИЯТА И ДЕКОЛТЕТО – крем против стареене на базата на растителни масла и екстракти. Лек и универсален крем, подходящ за лице, клепачи, шия и деколте. Интензивно подхранва и овлажнява кожата, възстановява нейната защитна структура. Моментално омекотява, прави кожата гладка и приятна на допир, създава усещане за комфорт. Подмладява, спомага за изглаждане на бръчките, придава на кожата тонус и еластичност. Помага за укрепване на кръвоносните съдове, намалява пропускливостта и чупливостта на капилярите и е подходящ като средство за комплексна терапия при розацея. Може да се използва по всяко време на деня и като основа за грим.
Вижте предложенията ни:
Натурален крем за лице с ликопен с UV филтър – 50мл
Натурален крем за лице със “серамиди+” -дълбока хидратация и регенерация – 50мл
ОКОЛООЧЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ
НАТУРАЛЕН ОКОЛООЧЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ – Кожата на клепачите и около очите на практика няма подкожна мастна тъкан, има малко мускули, горният слой на дермата е тънък и чувствителен към дразнене и изборът на подходящ продукт трябва да е максимално внимателен. Кремовете за кожата около очите са по-наситени с активни съставки от кремовете за лице и като правило са насочени към решаване на няколко проблема. Ето защо, преди да направите избор, трябва да разберете с какво точно ще се борим: бръчки, тъмни кръгове под очите, повишена сухота на кожата или промени, свързани с възрастта. Вижте предложенията ни:
ЦВЕТЕН ГОМАЖ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ЛИЦЕТО – ексфолираща скраб за лице, която почиства и полира кожата, без да я изсушава и уврежда. Цветния Гомаж е средство за ексфолиране на кератинизирани частици на кожата, като се използват малки почистващи частици. Продуктът има механичен ефект върху кожата, като премахва мъртвите епидермални клетки. Подходящ за всички типове кожа.
Мицеларната вода е средство за отстраняване на грим и е подходяща за всички типове кожа. Удобна е за употреба при пътуване, но след използване е необходимо задължително изплакване. При липса на условия е достатъчно да се избърше лицето с хидролат, за да се възстанови pH на кожата.
ЦВЕТНА ВОДА ИЛИ ТАКА НАРЕЧЕНИЯ ХИДРОЛАТ – защо е важен за кожата на лицето
ЦВЕТНА ВОДА ИЛИ ХИДРОЛАТ е отличен естествен тоник за кожата на лицето. Той перфектно почиства и тонизира, стяга порите, подобрява тена и озарява кожата, като също така способства за заличаване на възрастовите петна. В допълнение, хидролатът подмладява кожата, изглажда бръчките. В същото време кожата се овлажнява, възпалението и раздразнението се отстраняват, акнето и дерматитът отминават, кожата е по-добре подготвена за последващия продукт и неговото абсорбиране. Нашите предложения:
Хидролат – цветна вода за лице „Лавандула“ – регенериращ – 100мл
Хидролат – цветна вода за лице „Лайка“ – противовъзпалителен – 100мл
Хидролат – цветна вода за лице „Липа“ – овлажняващ – 100мл
Хидролат – цветна вода за лице „Метличина“ – успокояващ – 100мл
Хидролат – цветна вода за лице „Роза“ – против стареене – 100мл
Хидролат – цветна вода за лице „Розмарин“ – противовъзпалителен – 100мл
НАТУРАЛНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – кратки насоки
ИЗБОР НА МАСКА ЗА ЛИЦЕ е много обширна тема, на която ще отделим отделна статия със съвети. Сега ще обърнем внимание на яркия им представител, а именно АЛГИНАТНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ. Тя е направена от кафяви морски водорасли, които съдържат соли на алгинова киселина. Този продукт е уникален по своите качества, тъй като има стягащи свойства и е в състояние да задържа вода дълго и надеждно. Освен това алгинатната маска насища кожата с витамини, протеини и минерали, подобрява метаболизма, благодарение на което лицето получава подмладяващ ефект, подхранва се и се тонизира, предотвратява се стареенето, подпухналостта, бръчките и зачервяванията се отстраняват, стяга разширените пори, а кожата се насища с кислород и се почиства като след пилинг, придобива по-равномерен тон и красив цвят. Благодарение на това алгинатните маски са станали толкова широко използвани в съвременната козметология. Ето кратко видео за употребата на Алгинатна маска: